możemy wyróżnić ekg. Jest to badanie, która w jasny sposób przedstawia nam pracę serca i pozwala wykryć ewentualne niejasności. Dalsze leczenie przebiega zawsze pod stałą kontrolą lekarza. Medycyna poświęca szeroki obszar swojego działania badaniom kardiologicznym i sercowym.
Jak zacznie się już coś dziać
Choroby towarzyszą nam naprawdę przez całe życie. Niektóre z nich nie są zdiagnozowane, a inne tak. Nie da się ukryć, że większość Polaków wstydzi się pójść do lekarza, ponieważ nie wypada lub najzwyczajniej nie mają na to czasu. Jak zacznie się już coś dziać, trafiają do lekarza. Wielokrotnie kardiolog zleca wówczas szereg badań, w tym i ekg, by wykluczyć różne choroby. Pamiętaj jednak o jednym - nawet jak wreszcie zdecydujesz się pójść w końcu do lekarza i medycyna jest wysoko rozwinięta, to nie rób tego za późno.
Kołatanie serca- co zrobić?
Od czasu do czasu każdemu zdarza się mieć kołatania serca. Co jednak gdy pojawiają się one często?
Czas wybrać się do lekarza
Kołatanie serca może być wynikiem przemęczenia, stresu oraz być skutkiem palenia papierosów. Może być też pierwszym objawem poważnej choroby. Współczesna medycyna pozwala na bardzo wczesne wykrywanie poważnych chorób. Dlatego warto udać się a konsultację do lekarza. Kardiolog zbierze dokładny wywiad. Może zlecić również dodatkowe badania np. EKG lub echo serca. Na ich podstawie postawi diagnozę oraz wprowadzi odpowiednie leczenie.